Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníVerstappen vítězí, Sainz ničí Norrise o pódium a tento šestý od Alonsa...

Verstappen vítězí, Sainz ničí Norrise o pódium a tento šestý od Alonsa FIA nepohnul

Max Verstappen dosáhl vítězství v GP Japonska, třetí v roce, se kterou se upevňuje ve vedení MS. Nizozemec vyhrál bez jakýchkoli potíží nad Checo Pérezem, ale velkým protagonistou dne byl opět Carlos Sainz ve stavu milosti, který se krok za krokem vracel, aby porazil Landa Norrise a Charlese Leclerca a získal třetí pódium ve třech závodech. Čtvrtý byl ukraden pouze při záchvatu apendicitidy v Arábii.

Sainzovi v Suzuce pomohla velká degradace pneumatikFerrariho nevyřízený předmět, ve kterém jsou mistři, a proto mistrovský strategický tah Scuderie, která hrála s Leclercem udržet Norris v kritickém okamžiku závodu, který potvrdil umístění na stupních vítězů pro Madrid. Perfektní týmová hra.

Z čeho? Ferrari vypadá na velkých černých skvrnách jako otočení o 180 stupňů. Nejen, že má velmi rychlé a efektivní auto v rychlých a středně těžkých zatáčkách, ale umí i strategie a je schopný porazit rychlejší auta v závodě o jedno kolojak tomu bylo o víkendu u McLarenů.

Navíc odstranili starý tik zvýhodňování Leclerca dekretem Od vedení pochopili, že Sainz je ve sladké chvíli, kterou chtějí využít k pokusu o útok na Světový pohár konstruktérů. a kdo ví později. Nyní Charlesi Ve světovém šampionátu je třetí s 59 body, ale Carlos je již čtvrtý s pouhými 4, a to i přes menší závod.

A Japonsko Red Bulls vypadali velmi daleko, ale dorazí okruhy, ve kterých je mohou ohrozit znovu, možná dovnitř Čína za 15 dní, první sprintový víkend roku 2024.

Alonso, šestý, rozbije simulátor

Další velkou hvězdou dne byl Fernando, před odjezdem předpokládat simulace mu nedala lepší než deváté místo na cestu. Řekl to s malými ústy a sám ředitel Astonu, Miku Kracku, nevěř tomu. “Alonso je jeden z těch, kteří málo slibují a hodně dělají,” le rebata en DAZN F1.

A tak to bylo. Fernando natáhnout počáteční měkký když se všechny rozpadnou, a upevnit to vítězstvím ve strategické hře v Piastri . Poté předjel Hamiltona na trati a Russella v boxech (mercedesy se dnes dusily kvůli degradaci se všemi směsmi), skončit šestý.

Opět lekce pro Russella

Stejně jako v Austrálii, Skončil před Georgem Russellem, kterého 7 kol bránil, s Piastrim jako zasahující překážkou! Dával jsem mu DRS na Australana, aby ho řidič Mercedesu nemohl předjet a následně ho pronásledovat. Tentokrát nemohl jít do stížnost, jak se stalo, když jsem se ztratil v Melbourne. Tento šestý Alonsa, o tři místa před tím, co mu jeho auto nabízí v počítačích, FIA s tím nehýbe.

20 A. Albon (B) Williams odešel do důchodu

Čelo startovního roštu odstartovalo čistě beze změn, ale zezadu došlo k dohánění Albona na Ricciarda, přičemž oba vyjeli proti bariérám ve 3. zatáčce. Červená vlajka byla okamžitá.

Checo nebyl blízko k předjetí Maxe a zezadu málem předjel Carlos Landa, ale Angličan ve 2. zatáčce dobře kryl.

Bylo rozhodnuto odstartovat z roštu, půl hodiny po původním (7,32 hodin) se dvěma již odjetými koly, tzn. závod se zbývajícími 51 koly. Každý teď mohl vyměnit pneumatiky a v tu chvíli se rozhodnout pro jinou možnost.

Výstup (V3/53): Žádné dotyky a žádné změny

Sainz a Alonso si udrželi své čtvrté a páté místo a pouze Leclerc předjel Hamiltona (s novou tvrdou jízdou) a umístil se na sedmém místě kvůli špatné volbě Mercedesu na papíře.

Sainz se okamžitě připojil k Norrisovi se sadou nových médií pro to, které používá McLaren.

Norris stop (V12), Carlos třetí

Bauile začala vpředu Landovým zastavením, zatímco Sainz zůstal na třetí pozici as možností táhnout bez provozu již před sebou, protože byl 4 sekundy za Checem a Max 4 sekundy před Mexičanem.

Piastri a Stroll nastoupili ve 13. kole a Alonso pokračoval s měkkým na trati.

Alonso save (V14)

Nasadili mu nové médium a vrátil se osmý, před PIastri. Dobrý tah od Aston Martina.

V Mercedesu řekli Russellovi, aby předjel Hamiltona, protože měl větší tempo.

Sainz zastavil v 16. kole (uprostřed), aby se ochránil před Alonsem a Checo, aby se ochránil před Sainzem. Madrid se vrátil sedmý, po Checovi a po Norrisovi. Souboj mezi Sainzem a Angličanem o stupně vítězů byl odložen až do konce závodu.

Verstappen zastavil v 17. kole a odstartoval třetí za Leclercem a Russellem, oba stále bez zastavení.

Čech předjel Hamiltona (V18)

A Max to udělal s Russellem, varianta Mercedes šla trochu dolů s tím těžkým začátkem.

V půl kole Checo smetl Russella.

Sainz předjel Hamiltona (V19)

V Madridu se umístil na šestém místě a stoupal.

Verstappen ve 21. kole předjel Leclerca a dostal se zpět do vedení.

Sainz předjel Russella ve 21. kole a byl pátý. Šel za Checem a Landem vpředu.

Alonso předjel Hamiltona (V22) a umístil se na sedmém místě.

Checo předjel Norrise (V23) a byl třetí.

Dva Mercedesy zastavily a Alonso byl šestý s Piastrim za ním.

Leclerc a Norris stop (V27), Sainz byl třetí!

Ferrari zastavuje McLaren a Leclerc jde dopředu, aby ho zastavil. Carlos byl ve skutečnosti třetí a umístění na stupních vítězů se mu blížilo s perfektní strategií pro ty z Maranella.

Piastri (V33) se zastavuje a Alonso se kryje

Bojovali o šesté místo a Fernando se dostal na 34. místo, aby pokračoval před pilotem McLarenu.

Zavolali Checo (V34), aby se ochránili před Sainzem, který zaútočil zezadu.

Verstappen zastavil ve 35. kole a Sainz byl na okamžik první.

Zastávka Sainz (V36) a až na konec.

Tvrdě jsem pracoval, abych dojel do cíle a musel jsem vystoupat o čtyři místa na stupně vítězů.

Sainz předjel Hamiltona (V38) a byl už pátý.

Lewis zastavil (V40) a Alonso už byl šestý, i když ho Piastri obtěžoval.

Průjezd z Sainz do Norris (V22)

Aby obsadil čtvrté místo, byl před ním pouze Leclerc. “Závod je s Norrisem, ne s Carlosem,” řekli Cherles ze zdi. Mělo by se nechat projít.

Sainz překonal Leclerca (V46/53)

Odstěhoval se, aby v 1. zatáčce nechal Monegascon dovnitř a Carlos potvrdil umístění na stupních vítězů.