Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníValencia si Baskonia navzdory Howardovi užívá a vynahrazuje Albertův debut

Valencia si Baskonia navzdory Howardovi užívá a vynahrazuje Albertův debut

EValencia Basket se vykoupil z debaklu, který utrpěl od Asvela a na příkaz pletrika Chrise Jonese a agresivní obrana porazil Baskonii (111-101) který sice zareagoval pozdě, ale učinil tak císařským Markusem Howardem, který se 36 body chystal pokazit debut Xaviho Alberta na místní lavičce.

Tým ‘taronja’ si byl vědom, že musí ve čtvrtek změnit svůj image, pokud chce mít šanci proti Baskonii, která dorazila poté, co potvrdila svou účast v ‘play-in’ výhrou ve Wizinku a od začátku ‘klikli ‘ zamést soutěž. první poločas vitoriánskému týmu, který však podržel Howardovy body k pokusu o comeback zastavil Justin Anderson a Jones.

ACB FOTO

Ani tehdy to nestačilo porazit ráznou Valencii, která od začátku statečně naskakovala do předjížděcích pruhů a byla dostatečně agresivní, aby Vitoriany od začátku převálcovala. První čtvrtina 7-0 varovala před dynamickou změnou, kterou řídil střelec Semi Ojeleye, ale byl to Chris Jones, kdo zabránil nesmělé vitoriánské reakci tím, že natlačil a bez přemýšlení opustil vitoriánské rozehrávače.

Ošidit hybnost v doskoku a odhodlání v obraně, Valencia Basket získal sedm míčů v první čtvrtině, která byla obrannou „klinikou“ což skončilo extrapolací na útok kvůli snadným bodům, které ‘taronja’ získala při přechodu. Skvělý start týmu Xaviho Alberta (31-16) zastavil až start Markuse Howarda, který měl ve dvou útocích pět bodů.

Režie Millera-McIntyra pomohla týmu Duska Ivanoviče, který jakoby na začátku druhé třetiny zareagoval nájezdem 5-8 (36-24, m.14), ale timeout trenéra Valencie a návrat na Jonesovu dráhu posílena znovu na Valencii, která se v útoku vymkla kontrole a která za pouhých pět minut stanovila částečné skóre 24-6 (60-33), čímž se zdálo, že zápas končí.

ACB FOTO

Všechno, co nefunguje Valencii se proti Asvelu dařilo tuto neděli proti Baskoniikterý nevěděl, jak se vrátit do rytmu, který mu dal vítězství v Madridu, až po přestávce, kdy Howard přešel z pěti bodů v prvním poločase na 31 vstřelených ve druhém poločase sám.

Los alaveses Po přestávce se nevzdali, přestože zaostávali o 27 bodů. Černohorský trenér dal klíče Howardovi, téměř bezchybnému z tříbodové řady, a s patnácti body ve třetí čtvrtině se Vitoriáni ve třetí čtvrtině přiblížili (87-65).

Aun jako, V La Fontetě se zdálo být vše rozhodnuto. Ale běh 0-17 od Baskonia (87-82, m.33) s neuvěřitelným Markusem Howardem, který nastřílel 14 bodů za pouhé tři minuty, vyvolal v La Fontetě pochybnosti.

Myšlenkou Vitorianů bylo obnovit „průměr“, protože vyhráli o devět Buesa Arena, ale Howardova inspirace je přiměla znovu snít o hře, kterou prohráli třicet minut.

Trojka Brandona Daviese a koš Justina Andersona však tento pokus o comeback ukončily. Po výměně úderů v posledních vteřinách se rozhodlo kdo zůstal mu „průměr“, jedna vteřina faulu na Brandona Daviese, který posledními třemi trestnými hody zanechal „průměr“ také v La Fonteta. po hektickém zápase a ve kterém se Baskonia vrátila k zápasu, kdy se zdálo být úplně ukončené.

– Technický list:

111- Košík Valencie (31+31+25+24): Jones (27), López-Arostegui (1), Ojeleye (25), Pradilla (4), Davies (15) -startující kvintet-, Harper (3), Claver (6) , Puerto (2), Anderson (10), Inglis (10), Jovic (4), Kaba (4).

101 – Baskonie (14+20+31+36): Miller-McIntyre (15), Rogkavopoulos (5), Kotsar (5), Moneke (21), Dani Dez (2) -startující kvintet-, Howard (36), Raieste (- ), Chiozza (-), Sedekerskis (7), Costello (5) a Theodore (5).

rozhodci: Luis Miguel Castillo, Alfonso Olivares a Alberto Baena. Ve 38. minutě vyloučili hostujícího Costella.

Incidenty: zápas dvacátého osmého kola ligy ACB hraný v pavilonu Fuente de San Luis před asi 6 500 fanoušky, který znamenal debut hlavního trenéra Xaviho Alberta po odvolání lex Mumbr minulý pátek.