Tuesday, May 28, 2024
HomeSportovníUnicaja včas potlačí povstání Manresy

Unicaja včas potlačí povstání Manresy

El Unicaja zajistila první bod čtvrtfinálové baráže finále proti BAXI Manresa, (87-79). Favorit se musel hodně zapotit proti katalánskému týmu, který odehrál skvělý zápas. Trojky poslední čtvrtiny a vrcholný moment Alberta Díaze V závěrečné fázi zápasu vyvrcholili comebackem, který v tomto čtvrtfinálovém zápase dosáhl 1:0.

ACB FOTO

Setkání začalo ve velkém rytmu. Klasika Unicaja v Carpena. Muži Ibona Navarra byli intenzivní na doskoku i v obraně. Kalinoski a Barreiro První čtvrtinu udělali trojkami na 8:2. Manresa se pokusil zareagovat, aby zastavil skóre týmu Malaga aniž by otočil skóre. Jasné nesportovní chování Osetkowského umožnilo Kataláncům remízu hru s trestnými hody od Taylora a Vauleta. Reakce týmu Pedra Ramíreze nebyla náhodná. BAXI začal hrát skvělý basketbal a pod vedením Orioly vyšli na konci první čtvrtiny velmi konkurenceschopně na vedoucího, částečný byl +12 pro hosty (18-24).

0-18 Částečná demolice

On BAXI Manresa pokračoval v drcení Unicaja na začátku druhého dějství. Steinbergs a Garcia Přidali dalších šest bodů a dílčí byl už 0-18. Muselo to být Will Thomas ten, kdo si dal horký brambor do úst. Jeho činy a Barreirova společnost dostaly Unicaja do hry po několika hrozných okamžicích. Setkání opět nabralo tu dálniční rychlost. Oba týmy bez většího úspěchu zneužily tříbodový rozstřel. Ibon Navarro byl velmi naštvaný na poslední čtvrtinu svých mužů. Poločasový stav 34:40 byl spravedlivý výsledek na to, co bylo vidět na hřišti.

ACB FOTO

Po přestávce byly pocity jiné. Unicaja vyšel o něco lépe, i když hra venku stále vázla. Naopak tým Pedra Martíneze nadále dominoval na výsledkové tabuli, což je výsledek úspěchu v trojce. Taylor a Vaulet byli v pořádku a to znamenalo, že překvapení bylo v Carpeně stále blíž a blíž. Skóre zůstalo 52-56 díky Will Thomas y Osetkowski.

ACB FOTO

Rozběh 8:0 byl jiskrou Unicaja v posledním čtvrtletí. Kalinoski, Alberto Díaz; se svými trojkamia Sima vyhodila do povětří párty a zeď BAXI Manresa. Zrzka rozděluje body a asistuje, aby oddalovala muže Ibona Navarra. Williams držel za hosty, ale Unicaja útočil čím dál lépe. Kravish a Ejim dokončili potvrzení vítězství cajisty svou vnitřní hrou a skóre 87-79.

Technický list:

87- Unicaja (18+16+18+33): Daz (6), Carter (7), Kalinoski (11), Ejim (9), Kravish (10) – počáteční kvinteto- Thomas (9), Barreiro (9), Taylor (8), Djedovic (4), Lima ( 0), Osetkowski (6), Sima (8).

79- BAXI Manresa (24+16+16+23): Dani Prez (0), Badio (8), Robinson (15), Sagnia (4), Geben (6) -startující kvintet- Garca (6), Vaulet (6), Oriola (12), Williams (6), Brandon Taylor (5), Steinbergs (11).

rozhodci: Juan Carlos García González, Martín Caballero a Francisco Araá.

Incidenty: Zápas odpovídající prvnímu čtvrtfinálovému zápasu Endesa League se hrál v pavilonu José María Martína Carpeny v Málaze před 10 443 diváky.