Tuesday, May 28, 2024
HomeSportovníUnicaja se vrací do Manresy... a posílá varování do Madridu

Unicaja se vrací do Manresy… a posílá varování do Madridu

Remontada s vedením pro Ibon Navarro’s Unicaja v Manrese. Malagueos vyhráli 77:88 střetnutí, které ve druhé čtvrtině prohráli o 20 bodů. Bez Osetkowského, který rotoval za BCL Unicaja trpěla víc, než se čekalo proti Manresovi, který hrál hru, ale byl fyzicky Nedošel jsem do konce. Kameron Taylor se převlékl za hrdinu, aby podepsal matematické play-off a prozatímní vedení.

EFE

Unicaja vyšla spící na katalánské trati a muži Pedra Martíneze ucítili krev. Ibon Navarro byli hrozní ze tříbodové hranice v první čtvrtině, ve které minuli všech osm střel od 6,75. Oba týmy sázely na vysoké tempo hry, které by v raných fázích umožňovalo střídavé vedení na ukazateli skóre. Brzy však Unicaja té žvýkačky spadla do elektroniky. BAXI Manresa se předvádí a pokořuje svého rivala na výsledkové tabuli. Robinson a Dani García nadělali hodně škody a místní odcházeli s dvanácti náskokem v první přestávce hry (20-8).

Nástup Gebena nadále prohluboval výhodu Manresy proti Unicaji, která byla stále uvězněna svou chybou na začátku druhé čtvrtiny. Do konce zápasu zbývají 3 minuty Bylo to 38:20 ve prospěch místních, nicméně timeout Ibona Navarra vše změnil. Malagueos pohltil vztek, který měli uvnitř, a začali postupně otáčet skóre. Zásluha znovu se postavit proti rivalovi, který v této sezóně dokázal překvapit dva velikány jako Madrid a Barcelona. Unicaja dokázala zareagovat z trojky s výborným Kendrickem Perrym a v poločase snížila manko (41-31).

Po přestávce se vrátila obvyklá drtivá Unicaja. Čísla týmu Malacitano byla prohlášením o záměrech. Kousek po kousku veslovali proti proudu a po nájezdu 2-17 se jim podařilo dostat dopředu na výsledkovou tabuli. Byla to chvíle Kamerona Taylora, který s dvanácti body postavil svůj tým do centra pozornosti. Následoval ho dobrý Kalinoski, trojka z téměř poloviny pole včetně, aby nasadil BAXI Manresa na provazy. Když se Unicaja ujala vedení, místní tým řekl, že poslední slovo teprve přijde. Partiální 8-0 se dvěma po sobě jdoucími trojkami od BAXI Manresy jim opět poskytl výhodu, když zbývala jedna čtvrtina (56-55).

EFE

Věci byly dílčí. Unicaja začali plánovat své, jakmile znovu vyjeli na trať. Dynamika pokračovala, oba týmy si vyměnily body a vedení. Pozastavení od Kravishe otevřelo mírnou výhodu, které Carter využil k tomu, aby ji natáhl ještě dále s trojnásobkem. Sedmibodová výhoda, která už nešla uniknout. Williams a Geben se pokusili svůj tým přiblížit, i když hostující perimetr prohrával Alberto Díaz, Ejim a Carter, aby dali maximum pro. O deset bodů výš. Andaluský tým zabil hru díky Kravishovi a některým učebnicovým počítadlům, které nechaly skóre na 77-88. Unicaja si jako lídr zdřímne a už je matematicky týmem play off.