Thursday, May 23, 2024
HomeSportovníŠpanělsko je nezastavitelné

Španělsko je nezastavitelné

RExistuje báseň Antonia Machada o ‘Walkere, tvoje stopy jsou cesta a nic víc. Chodníku, žádná cesta neexistuje, cesta se vytváří chůzí…‘. Španělsko zahájilo svou cestu k Euru 2025 důležitým venkovním vítězstvím proti Belgii (0:7) na Dreef Stadion v Lovani. Výhra a tři body, které staví mistry světa do pozice lídra skupiny a přibližují je kontinentálnímu turnaji.

Otevření plechovky trvalo Španělsku o něco více než sedm minut. Byl Salma sebrala mrtvý míč v oblasti na výjezdu ze zatáčky, aby propašovala míč do klece silnou střelou levou nohou.. Dav, se stále ostřejšími tesáky směřujícími ke dveřím, měl krátce nato druhého v botách, ale Lichtfus ho vyvedl jeden na jednoho nohama. Skončilo to tak Jenni, nejlepší střelkyně týmu všech dob, která po čtvrthodině hry prohloubila mezeru, když využila asistenci Athenea, aby hráč Tigres vstřelil branku., při této příležitosti věnované jeho společníkovi v aztécké zemi Nayeli Rangelovi. I v malých detailech vypadá Madrid na 10.

Ani dechovka instalovaná v nepohodlných sedadlech belgického kolosea nedokázala oživit Červené plameny že kromě některých útoků po křídle, které se snažily polechtat pevnou španělskou obranu, nikdy nepůsobily bojovným dojmem. Veřejnost se bavila na tribunách – s vlnami a oly – a Španělsko na hřišti. Jenni a Alexia vedly orchestr v ofenzivním aspektu a Salma využila nového míče uvnitř oblasti, aby získala prostor a získala třetinu večera.. V prvním dějství byly ještě nějaké další šance, jako ta, kterou Athenea minula v malém prostoru, když špatně umístila levou nohu po výborné asistenci Paralluela od základní čáry.

Španělsko potřebovalo sotva 85 sekund na restart, aby zvýšilo svůj náskok. Salma, MVP zápasu, vstřelil čtvrtý gól, když nejprve zakončil Batlleho přihrávku levou nohou.. Po pravé ruce přišel pátý s asistenci Athenea a gól Esther, která byla na greenu sotva minutu. A Tom, klidnější než v předchozích hrách, měl dokonce možnost otáčet a měřit své úsilí. Sheila, další z limonád, udělala šestou směrováním kříže z Tere a Esther na rohu se vrátila k mokré využít nové pomoci od Athenea.

Machadova báseň skončila „Chůzí je vytvořena stezka, a když se ohlédnete zpět, uvidíte cestu, která už nebude nikdy prošlapána. Cestovatel tam není silnice, ale probouzí se v moři‘. Další zastávka na silnici bude příští úterý (19:00, La1) na stadionu El Planto v Burgosu, který bude svědkem duelu proti České republice, která při svém debutu proti Dánsku klopýtla (1-3).