Friday, May 24, 2024
HomeSportovníParis Basketball vyhraje Eurocup a získá vstupenku do Euroligy

Paris Basketball vyhraje Eurocup a získá vstupenku do Euroligy

El Odejdi Basketbal dosáhl svého prvního mezinárodního titulu tento pátek, na Euro 2023-2024což obnáší vstupenku na účast v příštím ročníku Euroligy po porážce venku ve druhém zápase finále, do Mincidelice JL Bourg v Bresse těsně 81-89.

Tým trénovaný Tuomasem Iisalem, zvoleným nejlepším trenérem soutěže, již vyhrál první zápas série 77-64 a při této příležitosti více trpěla proti soupeřce, která snila o tom, že se dostane do finále do třetího zápasu ale nedokázal zastavit větší kvalitu pařížského týmu vedeného ještě jeden den svou základnou TJ Shorts (22 bodů, šest doskoků, pět asistencí a 28 efektivita)kterou dobře podporují Nadir Hifi (14) a Mikael Jantunen (15).

Mistrovství v doskoku bylo klíčem k vítězství z klubu s pouhými šesti lety života a že příští rok bude moci debutovat v nejvyšší kontinentální soutěži. Návštěvníci přidali celkem 38 odmítnutí, 14 z nich útočných, oproti 28 pro domácíkterý nedokázal zopakovat vítězství ve francouzské lize proti stejnému rivalovi na Ekinoxu.

Hráči začali lépe Frederic Fauthoux, který vzal první čtvrtinu o 26-22 a druhého vzdali až o minimum (20-21) po vzniku Šortky, které za necelých patnáct minut už měly 13 bodů, čtyři doskoky a tři asistence. V poločase minimální převaha Bourga (46-43), který do té chvíle využíval svého vnějšího úspěchu (7/13, 53,8 %).

Remízy následovaly ve velmi těsném třetím dějství střídavé převahy. Šortky s přední trojkou dostaly Pařížany do vedení tři minuty po restartu a další dva zásahy z linie 6,75 Hifi spustil budíky na místní lavičce, který byl nucen odvolat timeout ve 26. minutě poté, co uznal částečné manko 6-15.

Reagoval Bourg založený na kastě a dokázal dosáhnout posledních deseti minut hrou v pěst (63-64, min 30) ale Paris vyšla naplno a s novým spurtem a dvěma trojkami v řadě od Jantunena, Začal snít o titulu (67-75, min 34). To byl rozsah odporu místních obyvatel, kteří nakonec padli 81:89.

On Pars Basketball, který prohrál pouze jeden ze svých 23 zápasů v Euro Cupunásleduje Gran Canaria, šampiona z roku 2023, a dosahuje prvního vítězství francouzského týmu ve druhé evropské soutěži.