Wednesday, July 3, 2024
HomeSportovníNejlepší návrat Marca Márqueze v MotoGP

Nejlepší návrat Marca Márqueze v MotoGP

Velký, velký,“ řekli Marc Mrquez v parc ferme Le Mans z týmu Gresini stačí zaparkovat Ducati GP23. “Jaký závod,” odpověděl předtím se širokým úsměvem pozdravuj Pecco Bagnaia a vrátit se ke svým, kteří měli skelné oči a byli nadšení.

Později, klidněji, při hodnocení svého růstu v dlouhé kariéře si toho osminásobný šampion vážil. “Podívejte se, kolik jich v aktuální MotoGP udělalo 13 až sekundu…”, vyhrkl. To je na úzké trati a tam, kde předjíždění není snadné. „Zůstaneme, jak se vynoříme„Takhle bude závod vypadat,“ předpověděl. Aleix Espargar v předchozím.

Ale s tím z Cervery je málo předpovědí, bere je všechny, bez ohledu na to, kolik V sobotním sprintu to půjde od 13 do 2 za pouhých 13 kol, částečně díky skvělému startu. V neděli byl jeho start méně oslnivý, protože se viděl zavřeného, ​​ale teď projel cílem poprvé na osmé pozici.

Pak jako myslivec postupně jednoho po druhém předjížděl různé piloty, až on v 19. kole už byl třetí trans Pecco Bagnaia y Jorge Martín. Později dokončil svou skvělou práci tím, že předjel současného šampiona, aby získal své nejlepší umístění v závodě, na konci druhého, ve 27. kole.

Nejlepší ve třídě královen

Úžasné na tom je, že to byl nejlepší návrat Marca Márqueze v MotoGP, protože v prvotřídní třídě nikdy nevyšplhal na tolik míst na startovním roštu k šachovnicové vlajce, aby skončil na stupních vítězů. A od roku 2013 je na maximálním výtlaku.

Až do tohoto podniku ve Francii 2024 přišel jeho nejlepší růst v MotoGP 2019průběh jeho posledního stupně, kdy v Malajsie se dostala z 11. na druhé místostoupá o 10 pozic ve srovnání s 12 v Le Mans.

Dvě zvěrstva v Moto2

Marcův vzestup na okruhu Bugatti však „bledne“ ve srovnání se zvěrstvy, kterých se dopustil ve dvou velkých cenách ve své kariéře. Moto2. v 2011byl nováčkem v mezitřídě a chtěl překonat získané body Štefan Bradlmuž z Lleidy musel odejít 38 v Austrálie por una sancin Dokončit Třetí po videoherním výletu a skvělém recitálu.

Následující rok, v 2012, Již jako matematický šampion Moto2 a s vědomím, že se do dvou dnů připojí k Repsol Honda MotoGP, letěl ’93’ ve vodě, aby mohl vyhrát od 33.

Le Mans 2024, lepší než Estoril 2010

Celkově vzato, aby minulý víkend ve Francii lépe umístil svůj výkon, předčil to, co se podařilo v jednom z nejlegendárnějších Marcových závodů: Estoril 2010 ve svém roce titulu 125cc. Je to slavná událost, při které spadne na formačním klíně, oni opraví Derbi proti času, on vyjede a vyhraje. Tak projdi od jedenáctého do prvníhoobnovil jedenáct pozic, o jednu méně než nyní.

Velkou předností galského testu je, že u těchto strojů se s tato aerodynamika a zařízení ke snížení motocyklu, předávání je složitější do roku 2019. Jak netančit zalitý šampaňským, jako to udělal v Gresini boxu na závěr. “Závod byl pro mě krátký, moc jsem si to užil,” řekl krátce předtím novinářům. “Vive la France, merci” (Ať žije Francie, děkujeme), rozpoutal fanouškům z pódia. Díky za představení.