Friday, May 24, 2024
HomeSportovníMunar se neutká s Djokovičem: prvním Španělem, který se rozloučil s Monte...

Munar se neutká s Djokovičem: prvním Španělem, který se rozloučil s Monte Carlem

James Munar, který právě odehrál dva skvělé zápasy v přípravné fázi Monte Carlo Masters 1000, se po pádu v prvním kole main draw rozloučil s antukou v Monaku. Španěl proti Rusovi nic nezmohl Roman Safiullinkterou uložil 7-5 a 6-1 za hodinu a 37 minut.

Po jeho tvrdém neúspěchu ve druhém kole MarrakechMunar se objevil v Monte Carlu s úmyslem změnit špatnou dynamiku posledního měsíce. Účel, který se splnil ve dvou kvalifikačních zápasech knížectví. Španěl však při své čtvrté účasti v hlavním taháku turnaje podlehl Safiullinovi, který vyhrává první konfrontaci mezi oběma tenisty.

Váží v jedné první set sudýve kterém se Munar dostal dopředu dosažením a ‘přestávka’Rus věděl, jak okamžitě zareagovat a dokázal rozdíl vyrovnat. Vše zůstalo vyrovnané až do stavu 5-5, kdy Safiullin vyhrál své podání a nakonec odsoudil set brejkem. Ve druhém setu nedal Rus Munarovi žádnou šanci. Dominantní ve svém podání a ze zadní části kurtu, Safiullin dvěma přestávkami podání uzavřel vítězství, aby se dostal do druhého kola Monte Carlo, kde se střetne Novák Djokovic.

Tři zástupci ‘Armada’

S odchodem Munara zbývají tři španělští tenisté ve třetím Masters 1000 sezony a první na antuce. Čeká se na jejich debut v prvním kole Roberto Bautista proti Facundo Daz Acosta a Malagueo Alexandr Davidovič v úterý proti Američanovi Sebastianu Kordovi, Carlos Alcaraz hledej své první vítězství v knížectví ve středu 10. dubna proti Kanaďanovi Šťastný Auger-Také.