Friday, May 24, 2024
HomeSportovníGriezmann, o kterého El Cholo požádal, rozpoutal cyklón Atlético

Griezmann, o kterého El Cholo požádal, rozpoutal cyklón Atlético

HUpřesnil jsem to Simeone že potřebovali to nejlepší Griezmann a Francouzovi by to netrvalo ani dvě minuty, než by odešel Morata pouze před brankářem. Po následné klinice o tom, jak vést útok a najít správný okamžik a správného partnera k provedení přihrávky, Antoine by se nakonec objevil jako asistent na fotce 2:0 a postavil se pod kontrolu cyklónu Atlético, který přeletěl přes Dortmund téměř celý zápas… než se Němci vzpamatovali z bezpočtu promarněných šancí vstřelit gól, který jim dal život v nerozhodném stavu, který mohl být odsouzen k záhubě.

Od Paula, zrozeného pro velká setkání

Ať už to bylo cokoli, mohlo se to stát už dříve, když přijde důležitá schůzka, De Paul se promění. To se stalo v minulé sezóně, kdy napravil svůj zklamaný začátek a stal se Messiho nejlepším spoluhráčem na cestě k vítězství na mistrovství světa… a za čtyři minuty to znovu dokázal. Argentinec vyšel s krví v očích a první pochybnost obrany Dortmundu potrestal krádeží a jemným dotykem. Charakter a kvalita. Hierarchie fotbalisty zrozeného pro velké zápasy.

Lino, hra za hrou

I když byl jedním ze čtyř varovaných (pátý byl Hermoso), Lino se řídil zásadou cholisty, že nic nezadržuje a myslel na to, že si příští setkání nenechá ujít. Svět by se na něj tedy sesypal, až by viděl žlutou, která by ho připravila o hraní kola. Netrvalo mu ani pět minut, než vstal, mistrovsky definoval svým právem jeden ze svých četných příchodů, kterými vydláždil cestu svým spoluhráčům v Dortmundu. V rámci hry od hry, hry od hry. Ve skutečnosti se Kobel svému dvojníkovi zázračně vyhnul.

Molina, ‚asistent‘ i při vhazování

Nebyla to Molina nejlepší sezóna, ale je zpět, kdyby odešel. Nepotřebovali si ho všimnout ani jeho půlbrankové křížky, když z vhazování zvýšil na 2:0 a ukázal se jako jeden z nejchytřejších ve třídě. Pouze Argentinec viděl Griezmannovo odznačování a odvážil se ho provést, dokud mu síly dávaly. Ta věc mezi Schlotterbeckem a Hummelsem, která nechala míč mrtvý pro Moratu, udělala zbytek… Nespokojil se s tím, ale po jedné ze svých typických jízd požadoval od Kobela skvělou zastávku.

Cíl, který nás v Dortmundu nutí trpět

Přestože Borussia byla půl hodiny grogy, než setřásl strach, našel Oblaka. Zdá se neuvěřitelné, že se našli tací, kteří o něm v této sezóně pochybovali, ale byl hrdinou v penaltovém rozstřelu, který srazil Inter a byl tou zdí, o kterou narážely všechny německé přístupy… dokud nelitoval Hallerova gólu, proti kterému Tam bylo málo, co mohl udělat, a viděl, jak dvě střely zasáhly břevno, čímž bylo jasné, že je čas dokončit práci v Dortmundu.