Wednesday, May 29, 2024
HomeSportovníFisichella: "Alonso samozřejmě může běhat až do 50 let"

Fisichella: "Alonso samozřejmě může běhat až do 50 let"

GIancarlo Fisichella, ‘Physical’ pro F1, zůstává aktivní, běhá, přednáší ve společnostech, a dokonce i jako příležitostný DJ je něčím, do čeho je vášnivý. Partner Fernanda Alonsa v nezapomenutelných letech dvou titulů mistra světa, Říman, 51 let a se 3 vítězstvími, 19 pódii a 4 pole position ve svých 14 letech v F1, věří, že Španělovi ještě na chvíli zbylo dost.

Sledujte vzrušující Světový pohár F1 na DAZN

otázka Za prvé, jak to jde jako DJ? Chatovat s Jaime Alguersuari? protože Jaime je pohádka.

Odpovědět. No, uvidíme, být DJ je pro mě koníček, který mám opravdu rád, už mnoho let se zlepšuji a zlepšuji, hrál jsem v různých klubech po celém světě, také na Ibize, ale není to můj hlavní práce. Vím, že Jaime Alguersuari se stal skvělým DJem a také skvělým producentem, takže jsem za něj rád, protože tuto vášeň máme společnou, párkrát jsem ho poslouchal, ale trvám na tom, že pro mě je není moje práce Hlavně je to koníček a baví mě hrát, když mám čas, když si chci poslechnout nějakou hudbu, nemám žádnou agenturu, kam bych šel hrát, takže když je nějaký požadavek, udělám to.

“F1 vstoupila do budoucnosti, ale ta ze své doby se mi líbí víc, kvůli motoru, autu…”

O: F1 jsi opustil, když byla ještě ‘stará’, normální… teď je tu 24 závodů, více městských, v noci, megahybridy, show, líbí se ti to?

A. No, je to nová F1, v průběhu let se vždy mění, směřuje do budoucnosti a jako všechno jsou změny, že? F1 dosáhla skvělé úrovně image, viděli jsme, že během Grand Prix je 300 000, 400 000 lidí, kteří se během víkendu na závody jdou podívat, a to je pro F1 nepochybně dobré, série také hodně pomohla Netflix („Drive to survival“), který přiblížil show mnoha mladým lidem, ale zjevně je to jiná F1, možná s příliš mnoha závody, 24 závodů za rok je opravdu hodně, nikdy nemůžete závodit, abyste testovali, takže v simulátoru pracuji hodně, ale očividně se mi F1 své doby líbí víc.

Otázka: Kvůli autu, zvuku, hluku motoru, proč?

A. Rozhodně hlučnost motoru V10, 3,5, 20 000 ot./min., je unikátní, dnešní motory, turbo, hybrid, vám nedodají ten adrenalin, který nám daly naše motory, náš hluk. Je to také jiná F1, esteticky mnohem větší, s širokými pneumatikami, takovým přítlakem, ale mnohem těžší, jsou krásné na pohled, ale nevím proč, moje F1 se mi líbila víc.

Q. Chtěli byste městský závod ve vašem rodném Římě ve stylu Madridu?

Odpověď: Ano, rád bych viděl F1 v Římě, několik let jsme měli Formuli E, byla to skvělá událost, ale samozřejmě mít F1 ​​v Římě by bylo nejlepší a bylo by dobré se podílet na organizaci , proč ne?

Otázka: Pojďme teď do detailů, protože máte tolik spojení s Ferrari. Na co tento víkend čekáte s novým cool Ferrari EVO? Dost na to, abych se postavil Red Bullu.

A. Kdo ví, je těžké to vědět, ale víme, že to bude Ferrari Evo, a nejen aktualizace, je to Ferrari se spoustou aktualizací a doufáme, že dokáže naštvat Red Bull a bude rychlejší. Nyní je rozdíl opravdu malý, takže si myslím, že s novým aero paketem může Ferrari naštvat Red Bull.

Otázka: Aniž by dělal hluk, Fred Vasseur odvádí kousek po kousku dobrou práci, pomalu a stabilně, Luis Hamilton, Adrian Newey mohou být…

A. Ano, naprosto, musím říct, že jsem velmi spokojený s tím, co dělá, je to člověk s velkými zkušenostmi, velkým charismatem, ví, co dělá, co říká, takže bych řekl, že je to Velmi důležitý podpis pro Ferrari a já doufám, že v budoucnu může ukázat, čeho je schopen, a přimět Ferrari k vítězství.

Vasseur jako Ancelotti? Carlo je neuvěřitelný, vyhrál a přiměl mnoho týmů k vítězství. Fredovi se daří, s Hamiltonem uvidíme Neweyho… a teď musí vyhrát, tak doufejme, že vyhraje jako Ancelotti

Je trochu jako Carlo Ancelotti v Realu Madrid?

A. (smích, Carletto hrál za Řím) Carlo Ancelotti je neuvěřitelný, protože je to trenér, který vyhrál a přiměl mnoho týmů k vítězství, vyhrává s Realem Madrid, finále a všechno, a už vyhrál. Fred teď musí vyhrát, tak doufejme, že vyhraje jako Ancelotti, ale už toho dokázal hodně, podepsal už Hamiltona, podepsal další inženýry, v týmu došlo k velmi pozitivním změnám a počkejme si, jestli něco se stane s Adrianem Neweym.

Co očekáváte od Lewise Hamiltona se 40 lety ve Ferrari?

A. Dá se od něj čekat všechno, protože je sedminásobným mistrem světa, je skvělým jezdcem a stejně jako Fernandovi, kterému je 42 nebo 43 let, se daří velmi dobře, i Lewis může být silný. Důležité je dát vám konkurenceschopný stroj. Stejně jako Fernando, musíte jim dát stroje, aby vyhráli, pokud ne, nemůžete.

Být lídrem v Austrálii 2005 byl nejlepší okamžik mého života, uvnitř jsem si řekl: ‘doufejme, že to bude rok vyhrát mnoho skvělých cen’, vyhrát mistrovství světa.

Otázka: Pamatuji si, že jsem v Austrálii v roce 2005 vyhrál první závod a začal jsem na mistrovství světa jako lídr… čekal jsem, že vyhraju titul? Změnil bych něco, kdybych mohl?

A. Byl to jeden z nejlepších okamžiků mého života. Už v zimních testech jsme pochopili, že máme skvělý stroj a že můžeme bojovat o mistrovství světa. Ale první závod, pole position a hned vítězství v závodě bylo krásné. V nitru jsem řekl: ‘doufejme, že je to rok vyhrát mnoho skvělých cen’, vyhrát mistrovství světa. Na konci jsem měl nějaké mechanické a elektrické problémy, bohužel jsem nezískal mnoho bodů a musel jsem pracovat pro tým i pro Fernanda. Ale společně jsme vyhráli mistrovství konstruktérů, což byl hlavní cíl týmu, a také jsme vyhráli s Fernandem dva roky po sobě mistrovství jezdců. Nakonec jsem si splnil svůj sen, kterým bylo stát se pilotem F1.

Q. Jste stále v kontaktu? Vidíte, jakou úroveň si nyní udržuje?

A. Čas od času ho slyším, gratulujeme si a tyhle věci, je mi 51 let a pořád běhám tak… dokud se snažím, dokud můžu být silná jako on, jak dokud to dokážu, myslím si, že Fernando může být ještě dva nebo tři roky velmi silný ve formuli 1, takže nevidím žádný problém. Do 50 let? Ano, proč ne?