Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníFátima Diameová vstupuje do finále evropské délky závěrečným skokem 6,70 metru

Fátima Diameová vstupuje do finále evropské délky závěrečným skokem 6,70 metru

Aněco se v jeho hlavě změnilo Ftima Diame 3. března. Tu noc v Glasgow vystoupal na třetí stupínek krytého stupně vítězů Světového poháru nejlepším letem 6,78 metru, čímž dosáhl své první velké medaile na mezinárodní úrovni. Tato medaile mu dala obrovskou důvěru ve své možnosti a nyní čelí nepřízni osudu s větším odhodláním.

Kvalifikace ženské délky na ME v Římě je toho dobrým důkazem. 27letý Valencijec Udělal první skok 6,50 (0,4) že mu to nebude stačit na postup do finále 12 nejlepších v jednom z nejdražších závodů této kontinentální akce.

Ve druhém se nezlepšil – udělal 6,28 (0,1)- takže bylo na čase to hrát všechno nebo nic ve třetím a posledním, ve kterém let do 6,70 metrupouze známka, která byla požadována pro přímé zařazení.

Fatima se objala Tessy Eboselejejí tréninkový partner v ‘Pedrosa Team’ z Guadalajary, který byl krátce poté z finále s nejlepším skokem, prvním, 6,47 (-0,5) metrů. Baska byla celkově devatenáctá, 16 centimetrů za 6,63, která jí zajistila klasifikaci do finále 12 nejlepších.

„Myslím, že abychom byli na medaili, budeme muset skočit 6,90, ale jsem na to připravený

Očekává se, že finále bude velmi drahé a kterému by teoreticky měl dominovat Němec Malaika Mihambo, olympijské zlato v Tokiu a dvojnásobná mistryně světa v Dauhá 2019 a Eugene 2022která se v Římě snaží získat zpět kontinentální zlato, které jí uniklo v Mnichově před dvěma lety, kdy byla druhá.

Mihambo udělal jediný skok 7,03 (-1,3), což ukazuje, že se do Říma – a potažmo do Paříže – dostává velmi dobře po roce 2023 podmíněném zraněním. A to vše v hodnocení s osm skokanů nad 6,70což naznačuje, že medaile budou velmi drahé.

Diame to ví a neskrývá: „Myslím, že abychom byli na medaili, budeme muset skočit 6,90, ale jsem na to připravený. Bronz v Glasgow mi dodal hodně sebevědomí, protože pravdou je, že mi chvíli trvalo, než jsem se do soutěže přihlásil.. “Tento typ platformy není pro můj způsob běhu příliš vhodný, ale nakonec jsem to pochopil.”