Monday, July 1, 2024
HomeSportovníDoncic si s neduhy poradí a nechává Mavericks jeden krok od finále...

Doncic si s neduhy poradí a nechává Mavericks jeden krok od finále Western

EV sedmizápasových sériích play-off je většinou rozhodující pátý zápas, ten, který vyrovná rovnováhu, hra s velkými písmeny. Tam se to znovu objevilo Luka Doncic s triple-doubledruhý v řadě, pro vzít Oklahomu zpět (92-104) a nechat Mavericks jedno vítězství od finále Západní konference. V neděli v brzkých ranních hodinách mají v Dallasu příležitost uzavřít sérii a vyrovnat milník z doby před dvěma lety.

Doncic je chrom. Má výron v pravém koleni což ho nutí hrát se zjevným kulháním. V útoku je to méně patrné, protože většinou nasadí pomalé tempo, i když se jen těžko zbavuje svých obránců, zejména lepkavého Lou Dorta. V obraně, v jakémkoli sprintu, se jeho nemoc projeví více. Problémy má i s levým kotníkem a ramenem..

Přes to všechno to skončilo s 31 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí s 12/22 v polích a 5/11 v trojicích. Bylo to šesté triple-double v jeho kariéře v play off. Další výkon, vzhledem k jeho podmínkám. V prvních čtyřech zápasech nerozhodného výsledku měl průměr 22 bodů při diskrétní střelbě 39 %. V poslední minutě, když Oklahoma zoufale hledala comeback, zablokoval Shai Gilgeous-Alexander na cestě ke koši. “Příští sezonu do nejlepšího obranného kvintetu,” vtipkoval..

Mavericks zvýšili ve druhé čtvrtině o 15 a v poločase vedli 44:54. V době vynesení rozsudku měli opět podobu ty sekundární. V této sérii dokazují, že jsou mnohem víc než Doncic a Kyrie Irving. “Tento tým je speciální,” řekl Slovinec. Derrick Jones Jr. zaznamenal 19 bodů, jeho osobní maximum v play off. Některé jeho koše přišly ve čtvrté čtvrtině, kdy Thunder se přiblížil po prohře 18 (71-89).

Sekundární díly září v posledním úseku

Oklahoma, v návalu pýchy, šla na 10-0, která utáhla skóre. PJ Washington, další stálice s 10 body a 10 doskokyskóroval triple a udělal dunk. Dereck Lively (11+10) zaznamenal dva trestné hody a další dunk Jones znovu otevřel příjem (86-99) než sami urovnali střet.

Gilgeous-Alexander byl nejlepší z Thunder s 30 bodyale chyběla mu společnost. Nikdo jiný nepřekonal 13 bodů na Thunder. Byl to Chet Holmgren., značně překonané intenzitou interiérů Mavericků. Místní udělali změny v základní pětce, Joshe Giddeyho nechali na lavičce po 229 zápasech jako předkrm, ale odchod Isaiaha Joea neměl kýžený efekt a Srážku nikdy neměli pod kontrolou. Doncic, navzdory jeho nemocem, ano. Dallas je krůček od západního finále.