Wednesday, May 29, 2024
HomeSportovníDiego Botin a Florian Trittel, šampioni Princess Sofia Trophy

Diego Botin a Florian Trittel, šampioni Princess Sofia Trophy

Pozdní vstup větru do zálivu Palma poskvrnilposlední den 53. ročníku Princess Sofía Mallorca Trophy by Iberostar. Pouze šest z 10 olympijských tříd bylo schopno soutěžit v závodě o medaile, zatímco 470 Mixed, 49erFX, iQFOiL Men a iQFOiL Women zůstali ležet na zemi. Proto pouze Diego Botin a Florian Trittel v 49er a Gisela Pulido v ženské Formula Kite dokázaly bojovat o titul. Kantabrijsko-katalánské duo, které nedávno získalo světový bronz, vyhrál poprvé zlato v této regatě a vydal varování námořníkům před pařížskými hrami, protože tato soutěž byla první generální zkouška v roce 2024 se všemi olympijskými třídami.

Botin a Trittel, kteří dnes ráno odešli z klubu Nàutic S’Arenal jako vedoucí flotily, V Medal Race skončili druzíProtože oni sloužil k udržení prvního místa a proto jim dal zlato. Poláci Lukasz Przybytek a Jacek Piasecki, se kterými v posledních dnech udržovali boj o vedení, byli v medailové regatě čtvrtí a na stupních vítězů je nakonec předstihli Uruguayci Umpierre Odini a Diz Becerra, kteří měli 6 bodů. rozdíl od španělštiny.

„Trofej princezny Sofie je pro nás velmi speciální regata, protože nikdy jsme to nevyhráli. Sporujeme medaili, která by mohla být přesně tou medailí pro hry a jsme velmi spokojeni s tím, jak se pohybujeme“Botin analyzován.” “Výhra nám dodává hodně sebevědomí a motivace”dodal Trittel.

Vítězství nám dodává hodně sebevědomí a motivace

Florian Trittel, šampion 53. Princess Sofia Trophy v 49er

Mistři světa bez medailového závodu

Svou kandidaturu na olympijské pódium představili letos v létě na Mallorce také Jordi Xammar a Nora Brugman ve 470 mix. Pocházeli z bytí mistrů světa a byli ochotni bojovat o zlato tuto sobotu v Medal Race. Od Francouzů je dělil jediný bod Camille Lecointre a Jeremie Mion, ale Když nebyly sporné, musely se „přizpůsobit“ s jeho páteční pozicí, tj. se stříbremŠpanělský pár od prvního dne neopustil provizorní pódium a podepsali dvě vítězství z 9 kol sporných v těchto dnech.

Jordi Xammar a Nora Brugman slaví stříbro v 53. ročníku Princesa Sofía Mallorca Trophy by Iberostar.ENERGIE PLACHTY

Vítězi Mixed 470 byli vyhlášeni ti samí, kteří loni vyhráli Test Event v Marseille, domově jachtingu na hrách, takže vše nasvědčuje tomu, že v boji o olympijskou medaili se proti sobě utkají Španělé. pár.

Gisela Pulido se s Palmou rozloučila pátým místem v ženském Formula Kite. Katalánec, který se zúčastní her v Paříži, zůstal tuto sobotu v semifinále, ale po celý týden zanechával velmi dobré pocity, vždy na pozicích blízko stupně vítězů. Třídě dominovala železnou pěstí po celý týden Američanka Daniela Moroz který vyhrál 12 z 18 soutěžních kol. Nicméně, Diskvalifikace za předčasný výjezd ji penalizovala a musela se spokojit s druhým místem.. Zlato si odnesla Australanka Breiana Whitehead, která si ve finále odnesla vítězství.

v iQFOiL mužilétající windsurfing, Mallorcan Nacho Baltasar zůstal kvůli nedostatku větru bez možnosti soutěžit v Medal Series. Nejmladší ze španělského jachtařského týmu, který bude na hrách, skončil na slušném sedmém místě.