Thursday, May 23, 2024
HomeSportovníCarolina Marín je po vítězství nad Francouzkou Huetovou už v semifinále mistrovství...

Carolina Marín je po vítězství nad Francouzkou Huetovou už v semifinále mistrovství Evropy

Carolina Marín už je v semifinále mistrovství Evropy, poté, co vyhrála s lehkostí za 46 minut proti Francouzce Leonice Huetové, se kterou se nikdy předtím nesetkala. Španělka, která dobrou formu prokazuje i na kontinentálním turnaji, zvítězila ve dvou setech 21-18 a 21-15.

V prvních fázích zápasu panovala vyrovnanost. Španěl, který na tomto šampionátu soutěží po vítězství dva po sobě jdoucí turnaje (All England a Swiss Open) poprvé od ledna 2021 musel čekat až do poloviny setu, aby získal své první vedení, největší z nich 17-12. Francouzská hráčka se nechtěla vzdát a to vedlo Marínu k tvrdé práci na uzavření setu 21-18.

S nějakým nepohodlí v koleni, kterého si Carolina všimla před některými podáními, Španělé se snažili na začátku druhého kola využít maximum. A dosáhl toho. Olympijský vítěz umístil na výsledkovou tabuli dílčí skóre 10-5, ale Francouzka dokázala vyrovnat na 10. Marín se zkušenostmi propracovala k dalším bodům a tam Huet nedokázala zastavit Španělku, která za stavu 21:15 zpečetila svou kvalifikaci do semifinále.

V tomto smyslu po schůzce Carolina ujistila, že “Jsem se zápasem spokojená, i když před podáním jsem si všimla něčeho divného v koleni.”. Vím, že je vše v pořádku, ale cítil jsem se trochu nejistě a to nepohodlí mě přivedlo k tomu, abych tomu věnoval pozornost během hry. Ale posunuli jsme zápas dopředu.”

Španělka se v semifinále střetne s osmou nasazenou Dánkou Julií Dawall Jakobsenovou, která ve čtvrtfinálovém zápase porazila krajanku Line Hojmarkovou 10:21, 21:12 a 21:18.