Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníAni Bellingham, ani Wirtz, ani Musiala... nejlepší do 21 let v Evropě

Ani Bellingham, ani Wirtz, ani Musiala… nejlepší do 21 let v Evropě

„Jaký způsob, jak vydržet, jaký způsob růstu, jaký způsob, jak se cítit, jaký způsob snít, jaký způsob učení, jaký způsob utrpení, způsob vítězství, způsob vítězství, jaký způsob způsob, jak žít, jaký způsob vstát.” a sestoupit z mraků.” Verše, které Joaquín Sabina napsal pro hymnu Atlética ke stoletému výročí, by mohly dokonale ilustrovat požehnané šílenství, které se odehrálo minulou noc na Mostě.

Chelsea, která v 19. minutě vyhrávala 2:0 a v 67. minutě prohrávala 2:3, skončila v prodloužení 4:3. Palmar, Manchester United selhal… kvůli Cole Palmerovi (Manchester, 2002). Bývalý mládežnický hráč City, podepsaný letos v létě za 47 milionů, pokazil „party“ a Garnachův double. vstřelil první hattrick své stále začínající kariéry v Premier.

Anglický reprezentant – v létě si odvezl ze Španělska Euro do 21 let a v listopadu si odbyl seniorskou premiéru – skóroval 2:0 z penalty… ale to nejlepší si nechal na konec. Abychom byli přesní. Remizoval, rovněž z 11 metrů, ve 100. minutě a jen o minutu později ve 101. minutě! vstřelil vítězný gól střelou, která zasáhla McTominaye a zmátla Onana. Samotná Premier League jej označila za poslední vítězný gól… od roku 2006-07.

“Byla to šílená hra. Přejít z 2-3 na 2-3 byla těžká rána, ale když jsme remizovali, podívali jsme se na trenéra, věděli jsme, že zbývají ještě dvě minuty a Řekli jsme: ‘Pojďme na to,’ Palmer přiznal, než promluvil, konkrétněji, o svých třech cílech: “Nevěděl jsem, co mám dělat, když jsem dal na 4:3. Byl jsem nadšený: Můj první hattrick!”.

Nevěděl jsem, co mám dělat, když jsem se dostal na 4:3. Byl jsem nadšený: Můj první hattrick!

Cole Palmer

Nebyla to ledajaká trojka. Podle ‘Opta’ to bylo číslo 200 v historii Premier. Pravdou je, že rekordy bývalého City man začínají padat. Ne od doby, kdy Cristiano Ronaldo (2006-07) tak mladý hráč (21 let) skóroval šest po sobě jdoucích zápasů doma v anglické lize.

Stal se také, vždy podle údajů ‘Opta’ druhý fotbalista, který dal 8 nebo více střel – udělal devět – a vytvořil 8 nebo více šancí – zůstal u osmi – ve stejném zápase Premier League. Až dosud to dokázal pouze David Silva s Manchesterem City v roce 2015.

Sub 21, která produkuje nejvíce gólů v Evropě

Jeho skórovací produkce -nasbíral 21 gólů a 12 asistencí ve 39 zápasech, které odehrál ve všech soutěžích- korunuje ho podle ‘Transfermarkt’ jako nejplodnějšího fotbalistu do 21 let v Evropě v hlavních ligách. Ano, jak to čtete, nad Bellinghamem, Wirtzem, Musialou, Xavi Simonsem, Nico Williamsem…

Pořadí branek vytvořených hráči do 21 let

• Cole Palmer (Chelsea) –> 33 (21 gólů a 12 asistencí)
  • Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) –> 31 (13 gólů a 18 asistencí)
  • Jude Bellingham (Real Madrid) –> 30 (20 gólů a 10 asistencí)
  • Xavi Simons (RB Leipzig) –> 22 (9 gólů a 15 asistencí)
  • Maximilian Beier (Hoffenheim) –> 20 (13 gólů a 7 asistencí)
  • Jamal Musiala (Bayern) –>19 (12 gólů a 7 asistencí)
  • Nico Williams (Atletika) –> 19 (6 gólů a 13 asistencí)

„Jednou z jeho nejlepších schopností je jeho mentalita a schopnost vypořádat se s tlakem. Je mladý, je to jeho první sezóna, která hraje konzistentně a při jeho výkonu se nedá říct, že by nebyl špičkovým hráčem. Už je to velmi dobrý hráč, ale stále je co zlepšovat,” zdůraznil Mauricio Pochettino. Data mu dávají za pravdu: pouze Solanke (10), Watkins a Darwin Núñez (7) dali svůj tým dopředu vícekrát. v této sezóně v Premier.

Je mladý, je to jeho první sezóna, která hraje konzistentně a při jeho výkonu se nedá říct, že by nebyl špičkovým hráčem.

Mauricio Pochettino

Neomylný z 11 metrů

O Cole Palmerovi je třeba zdůraznit ještě jeden aspekt: Stal se pojistkou proti sankcím. Proti Manchesteru United vstřelil dva góly, které zahájil. Je to neomylné. V této sezóně v Premier nastřílel osm. Pouze Yaya Touré (11/11) a Dimitar Berbatov (9/9) se v sezóně novodobé historie anglické ligy proměnili více, bez pochyby.

“20” Chelsea, o které to říká Pochettino má „potenciál vypadat jako Di María“nemá zábrany veřejně přiznat svůj „recept“: „Snažím se zůstat soustředěný a trefit míč čistě. “V této sezóně jsem už pár skóroval a chci v tom pokračovat.”