Tuesday, May 28, 2024
HomeSportovníAna Peleteiro vítězí ve svém venkovním debutu na Tenerife navzdory větru a...

Ana Peleteiro vítězí ve svém venkovním debutu na Tenerife navzdory větru a chladu

EMezi La Lagunou a Santa Cruz, na okouzlující trati Tuncer High Performance Center, byl mezi mraky silně cítit vítr, který ohrožoval chladné odpoledne na Tenerife. V boxech, kam se Ana Peleteiro vrátila, aby tuto středu závodila na dvouměsíčním turnaji Canarias Athletics Invitational, to foukalo ve prospěch po zisku světového halového bronzu v Glasgow. S tribunami plnými dětí skandujících její jméno absolvovala Galicijka svůj venkovní debut na cestě na hry vítězstvím a nejlepším skokem 13,82.

Nebyl to závod, který čekala žákyně Ivána Pedrosa, který ve svých prvních dvou skocích předvedl solidní techniku, přestože závod, který od začátku vedla, nedokončila. Ve svém prvním skoku dosáhl 13,81 a lepší o jeden centimetr ve druhém pokusu (13,82), což je známka, která mu zajistila vítězství. Ale vzhledem k nepříjemné noci s velmi nízkými teplotami se Peleteiro rozhodl soutěž nedokončit. „Čas nelze ovládat,“ řekl na závěr. “Musíte soutěžit s hlavou a nevystavovat své tělo riziku. Dnes jsme udělali, co jsme mohli.” Peleteiro vede odpočítávání do Paříže a další schůzka bude Castellón. “Trénuje se mi dobře, dnes byly těžké podmínky.”

„Čas nelze ovládat,“ řekl na závěr „Musíte soutěžit s hlavou a nevystavovat své tělo riziku. Dnes se udělalo, co se dalo

Ana Peleteiro

O několik hodin dříve, ve stejné jámě ošlehané větrem, Eusebio Cceres, který Ve skupině Ivn Pedrosa trénuje něco málo přes rok, V soutěži, kterou má na mysli, původně nehrál. Vzhledem k tomu, že Číňan Jingqiang vedl test od druhého skoku (7,80), Cáceres se technicky těžko hledal a na začátku soutěže udělal tři nuly, z toho dvě velmi spravedlivé.

Čtvrtý, platný na stole, to nedokázal ‘zavřít’ ve vzduchu a přistál za pouhých 6.15. Musel počkat až na pátý pokus, aby podepsal 7,61 na písku. Gesto vzteku směrem k tribuně, kde jeho trenér pokračoval v opravování detailů.

Bylo to při šestém a posledním návratu, kdy se muž z Onilu přiblížil ke skoku, který se stále musí vynořovat z jeho nohou. Dobře porazil board a zlepšil si známku na 7,77, což mu umožnilo skončit na druhém místě za Jingqiangem. “Jsem v klidu, vím, že na to mám, ale neskončí,” řekl Španěl s úsměvem. Norský Kiplesund dokončil stupně vítězů a Lester Lescay, stále v procesu dosažení španělského znárodnění, byl pátý (7,59).

Stahl, vítězství v disku s 68,99

V kleci disku, olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa Daniel Stahl, Zápas ovládl od prvního nadhozu. Diskař na čtvrtý pokus poslal přístroj až na 68,99, čímž zpečetil vítězství v již tak klidném tenerife odpoledne před Aleknou (66,59). Španěl Yasiel Sotero byl šestý s 62,75.

V běhu na 400 metrů překážek mužů zůstalo vítězství doma. S nadšením veřejnosti jasně vyhrál Jess David Delgado s 50,50, před britskou Mokayou. Došlo i na španělské vítězství na 800 metrů, kde Javier Mirán s 1:48,23 proťal cílovou pásku před Maročanem Smailim a Bosňanem Tukou.

Ve váze žen triumfovala Němka Ritterová s 18,23, na 1500 zvítězila Rumunka Petronela (4:21,71). Běh na 400 metrů šel do Chile Weil (53,61) a Brit Carvell (46,90) s Evou Santidrinová (druhá) a Samuelem Garcíou (pátá) jako nejlepší Španělé.

Závěrem byl běh na 200 metrů s překvapivým vítězstvím Švýcara Mumenthalera, v kategorii mužů před Horatiem a Gulijevem. Bruno Hortelano, který pro něj debutoval venku na speciální trati (kam se vrátil po nehodě), byl šestý (21,41). „Začít tady olympijskou sezonu je speciální,“ řekl sprinter. “I když je větrno a chladno, být tady je vždy potěšením. Čelím sezóně s maximálním nadšením.” Esperana Cladera vyhrála ve finále.