Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníAl-Hilal vyřadí Al Nassra z vyšinutého CR7 a dostane se do finále...

Al-Hilal vyřadí Al Nassra z vyšinutého CR7 a dostane se do finále Superpoháru

Al-Hilal pokračuje ve své nezastavitelné sérii a postupuje do finále Superpoháru, když porazí Al-Nassr. Muži Jorge Jesuse zareagovali ve druhém poločase a díky gólům Al-Dawsariho a Malcoma porazili muže Luse Castra a dosáhli tak 34. vítězství v sezóně v řadě. Cristiano Ronaldo skončil úplně zoufalý a pět minut před závěrečným hvizdem viděl rovnou červenou kartu. Ve finále se muži Jorge Jesuse utkají s Al-Ittihadem Karima Benzemy. Al-Nassr se ze své strany prakticky loučí se sezónou.

Lus Castro upravil Al-Nassrovu strukturu, vynechal Ghareeba ve tříčtvrteční zóně a umístil třetího středního obránce, jako je Lajami, a přivedl Al-Hilala úplně k šílenství. Dali míč týmu Jorge Jesuse a měli velmi jasno v tom, jaký byl plán provedení: tlak ve středním bloku a kolmé útoky hledající zadáky Koulibalyho a Albulayhiho.

Největší šance zápasu tak přinesl Al-Nassr, který byl po celý první poločas až přehnaně shovívavý. Hlavně Cristiano Ronaldo. Brozovic ho několikrát nechal před Bonem úplně samotného, ​​ale Portugalec nedokázal zakončit. Nebo spíše, Maročan byl velmi dobrý, když dostal dvě ruce, které ukazují, proč je nejlepším brankářem v saúdské Pro League. Al-Hilal se na hřišti necítil vůbec dobře. Hydratační přestávka však snížila teplotu setkání o několik stupňů.

Rben Neves postupně začal přebírat kontrolu nad hrou, ve které Al-Hilal musel zpomalit, pokud nechtěli jít pod poločas… a také to udělali. Malcom měl dokonce docela jasnou šanci na 1:0 po špatném odklizení Tellese. Zdálo se, že lidé Jorge Jesuse mají opět vše pod kontrolou. Ale v době zranění jim Al-Nassr znovu vložil strach do těla kontroverzním gólem, který Otvio neuznal kvůli Cristianovu předchozímu ofsajdu.

Cristiano Ronaldo skončil šíleně

Scénář druhého dílu se úplně změnil. Al-Nassr vyskočil na trávník a myslel na nepovolený gól proti Otviu v závěrečné části prvního poločasu a vynikající koncentrace, kterou prokázali během prvních 45 minut, se vytratila. Al-Hilal ucítil krev a začal naklánět hřiště k bráně bráněné Ospinou.

V obraně Al-Nassru se začaly objevovat trhliny a po hodině Al-Hilal zúročil převahu, kterou ukázal v prvních minutách druhého dějství. Al-Dawsari se po přihrávce Milinkoviče-Saviče probil za Lajamiho a zakončil gólem, aby překonal Ospinu. Al-Nassr byl úplně vyřazený, a když už neměl čas se vzpamatovat, Malcom vstřelil druhý gól Al-Hilalovi výbornou hlavičkou na Michaelův centr z pravého sektoru.

Lus Castro se pokusil zareagovat prolomením obrany tří středních obránců zavedením Ghareeba. Ale zdálo se příliš pozdě hledat reakci. Frustrace byla na hráčích Al-Nassr hmatatelná a pět minut od konce zápasu viděl Cristiano Ronaldo přímou červenou kartu za loktem Albulayhiho do obličeje, když míč ještě nebyl ani ve hře. Portugalci se navíc vzepřeli rozhodčímu a sankce mohla být velká. Když zápas zcela skončil pro odsouzení, Man dorovnal skóre v čase zranění.

Svěřenci Jorge Jesuse ve druhém poločase otočili vývoj utkání a nakonec potvrdili cenné vítězství, 34. vítězství v řadě v sezóně, se kterým postoupili do finále Superpoháru. Tam se utkají s Al-Ittihadem Karima Benzemy, aktuálním vítězem turnaje. Al-Nassr ze své strany drží King’s Cup, aby zachránil více než neuspokojivou sezónu.