Thursday, June 13, 2024
HomeSportovníAgirrezabala a klub 'jiných' brankářských hrdinů pouze pro pohár

Agirrezabala a klub ‘jiných’ brankářských hrdinů pouze pro pohár

Než hráli všechno. Stalo se tak u ikon jako Iribar, Carmelo, Arconada nebo Zubizarreta. V moderní době, kvůli opotřebení a řízení, někteří trenéři zvolili cestu použití jednoho brankáře v lize a jiného v pohárové nebo evropské soutěži. To je to, co udělal Ernesto Valverde v rozhodnutí, které poznamenalo letošní sezónu. Julen Agirrezabala Chystal se být brankářem Copa del Rey, i když to vzalo na lavičku Unaie Simóna, stálici v týmu a národním týmu. Výsledek je již záležitostí hrdinů a slz, jako jsou ty Agirrezabaly v La Cartuja.

Agirrezabala není v brankářské galerii sám který našel místo v historii ve finále poháru. Století alternativních brankářů začalo v roce 2001. Zaragoza sráží Celtu již všechny předpovědi v La Cartuja s vítězstvím 3:1, ve kterém byl výchozí cíl Cesar Linez, že byl Juanmiho náhradou po celou dobu kampaně, dokud se nevzdal své pozice kvůli operaci zánětu slepého střeva.

Hlavy a paty trestů

Pinto cyklus

V sezóně 2008-09 s příchodem Guardioly na lavičku Barcelony, brankář se proslavil kapitolami. Jos Manuel Pinto byl vybrán trenérem v Copa del Rey, aby dal odpočinek své první zdi, Vctoru Valdsovi, který prožíval nejlepší chvíle své kariéry. Pinto vyhrál pohár proti Athletic na Mestalle v roce 2009 1-4 a nebylo to jeho jediné vystoupení v archivech.

V roce 2011 nemohl odmítnout hlavičku Cristiana v bouřlivém finále Mestally proti Realu Madrid. Navzdory tomu, že Guardiolovo zvolení mělo proti Valdésovu výkonu proud, důvěra v Pinta neskončila. O rok později byl Andalusák znovu na fotografii mistrů v Calderónu, opět proti Athletic (3:0).

Ve finále 2014 Mestalla opět hostila klasiku. S Martinem Role zůstaly zachovány na lavičce: Valds pro Ligu a Ligu mistrů a Pinto v Poháru.V posledním úseku sezóny utrpěl Valds vážné zranění kolena. Pinto byl nájemcem brankáře Barçy ve stavu 2-1, který se proslavil Rozhodujícím cílem byla Baleova jízda na levém křídle.

Odešel z fotbalu, ‘opustil’ hudbu… to je Pintovo nové zajímavé dílo

Když byl Ter Stegen náhradníkem

Následující sezónu Bára s Luisem Enriquem Na kontrolách představil mnoho nových obleků. V cíli bude startérem Chilan Claudio Bravo. Pro pohár byl mladý Němec Marc-André Ter Stegen, na starosti vítězství ve finále 2015 (1-3) proti Athletic na Camp Nou s Valverdem na červenobílé lavičce.

Pro finále 2016 Ter Stegen, který už svým výkonem vyžadoval větší přítomnost, nasadil závar na jeho branku. Bara z Luise Enriqueho porazila Sevillu 2:0 na hřišti Calderónu, přestože hrála od půlhodiny s jedním hráčem méně kvůli červené kartě pro Mascherana.

Změna směny

O rok později se věci změnily, ale ne zvyky Luise Enriqueho. Ter Stegen už byl výchozím brankářem a pro pohár byl vybrán nedávno příchozí Nizozemec Jasper Cillessen. Tak bylo dosaženo finále poháru hraného v Caldernu proti překvapivým Pellegrinovi Alavové. Barça vyhrála 3-1.

Valverde přijel do Barcelony a zachoval tradici. S Ter Stegenem jako baštou Ve svých plánech dal Copa del Rey Cillessenovi. Finále 2018 se hrálo na Wanda Metropolitano a Bára porazila Sevillu (0-5).

Co se děje Domnech

Finálový zápas roku 2019 přišel do Villamarnu. Bára z Valverdeho byla jasným favoritem proti Marcelinově Valencii. Překvapení přineslo Cheovo vítězství 1:2. Asturský trenér vsadil v pohárovém turnaji na Jaume Domnech, první náhradník za Brazilce Neta, Marcelino pravidelnost v soutěži pravidelnosti.

Pellegriniho ‘Triplet’

Šampionem ročníku 2022 se stal Betis, který přivedl své fanoušky do extáze ve finále hraném v La Cartuja proti Valencii de Bordals. Výsledek byl podobný jako včera, s výsledkem 1:1 a penaltovým rozstřelem. Hattrickem se blýskl Chilan Manuel Pellegrini V prvních kolech jsem si jako brankáře vybral Joela, teoreticky třetího brankáře. Poté se rozhodl pro alternaci mezi Rui Silvou a Claudiem Bravo, startérem ve finále.

Agirrezabala symbolizuje poslední případ o rozdělení rolí. Nebude to poslední. Jeho zastávka v Morlanes vstupuje do zlaté síně atletické historie. Valverde zvedl pohár s úsměvem, který se mu vykouřil z tváře.